Kontener do wstępnej selekcji pacjentów przy szpitalu
Kontener do wstępnej selekcji pacjentów, to miejsce w którym nie wykonuje się badań medycznych, natomiast podejmowane są czynności bezdotykowe w relacji pacjent – pracownik, tak aby zminimalizować potencjalne ryzyko zakażenia np. COVID-19.
Wstępna selekcja pacjenta w kontenerze
Oferowane rozwiązanie to moduł składający się z dwóch kontenerów – pierwszy, to wejście dla pacjenta, które stanowi część sanitarną, natomiast w drugim kontenerze dokonywane będą czynności medyczne przez wyznaczone do tego celu służby. Do części sanitarnej, czyli pierwszego kontenera, pacjent będzie wchodził pojedynczo, po czym podda się możliwie najszybciej czynnościom weryfikacyjnym. Po przeprowadzeniu czynności medycznych zgodnie z aktualnie obwiązującymi wytycznymi i przepisami, pacjent zostanie skierowany na SOR lub poddany izolacji. W przypadku zakwalifikowania pacjenta do odbycia izolacji, opuszcza on obiekt drugim wyjściem, gdzie następnie realizowane będą kolejne czynności. Takie rozwiązanie zapewnia uniknięcie niepotrzebnego ryzyka kontaktu.
Obiekty modułowe do wstępnej selekcji pacjenta
Chcąc zapewnić personelowi medycznemu bezpieczeństwo i jak najwyższy komfort pracy, pozostajemy w gotowości, aby zaprojektować i wykonać dowolny budynek kontenerowy do wstępnej selekcji pacjenta, który będzie uwzględniał, np. wielość zespołu medycznego, lokalizację, wskazane wyposażenie oraz wszelkie dodatkowe elementy określone przez zamawiającego. Posiadamy opracowane kilka opcji/wariantów obiektów z kontenerów do wstępnej selekcji pacjentów. Jednym z wariantów jest opcja składająca się z 7 kontenerów z dwoma niezależnymi ścieżkami komunikacji tzw. brudną i czystą oraz trzema toaletami.
Opis techniczny kontenera do wstępnej selekcji pacjenta
Wymiary pojedynczego modułu do wstępnej selekcji pacjenta:
Lz=6 058 mm, Sz=2 438 mm, Hz=2 800 mm, Hw=2 500 mm
Wymiar pojedynczego kontenera:
Lz=2 992 mm, Sz=2 438 mm, Hz=2 800 mm, Hw=2 500 mm
Konstrukcja kontenera wstępnej selekcji pacjenta
spawana rama podłogi, stropodachu oraz słupy usytuowane w narożach modułu, elementy konstrukcji pokryte są powłokami antykorozyjnymi w kolorze niebieskim RAL 5010 lub szarym RAL 7035, odprowadzenie wody deszczowej rynnami PCV wewnątrz słupów narożnych. Konstrukcja spawana.
Podłoga kontenera
ocynkowana blacha trapezowa, wełna mineralna o grubości 100 mm, płyta cementowo-drzazgowa gr. 20 mm, wykładzina szara, wykończenie podłogi listwami przypodłogowymi PCV.
Współczynnik przenikania ciepła U=0,40 W/(m2K)
Maksymalne obciążenie podłogi 200 kg/m2
Stropodach kontenera
blacha ocynkowana, płyta wiórowa gr. 12 mm wełna mineralna o grubości 100 mm, folia paroizolacyjna, blacha lakierowana RAL 9010 biała (system kaset) Współczynnik przenikania ciepła U=0,37 W/(m2K).
Max. obciążenie stropodachu: 100 kg/m2
Ściany zewnętrzne kontenera
blacha lakierowana RAL 9010 (biała) profil, styropian gr. 75 mm, blacha lakierowana RAL 9010 (biała) gładka. Współczynnik przenikania ciepła U=0,53 W/(m2K).
Okna PCV w kontenerze
(RU), 930×1295 mm, białe, z roletą zewnętrzną.
Instalacja elektryczna w kontenerze
instalacja oświetleniowa oraz instalacja gniazd wtykowych 230V
Uziemienie w kontenerze
przewód uziemiający DY 1×6 montowany do ramy kontenera za pomocą śruby M10, uziemienie ochronne kontenera przeprowadza Zamawiający na miejscu montażu.
Instalacja grzewcza w kontenerze
grzejnik elektryczny 2 kW oraz 1 kW typu Thermowall.
Instalacja wentylacyjna w kontenerze
wentylator mechaniczny o wydajności 150m3/h.
Wyposażenie sanitariatu w kontenerze
muszla toaletowa, uchwyt na papier toaletowy, umywalka, lustro z półką, prysznic dostosowany do osób niepełnosprawnych, uchylne poręcze malowane proszkowo dla osób niepełnosprawnych, elektryczny podgrzewacz wody (bojler 200l) – w ilościach zgodnych z ustalonym wariantem.
Wykonujemy projekt kontenera, zapewniamy wysokie standardy produkcji.
Obiekt przeznaczony do szeroko pojętej działalności medycznej, jak:
- gabinet medyczny
- kontener ratownictwa medycznego
- kontener dla ratowników medycznych
- gabinet lekarski
- kontenery izolatoria dla zakażonych COVID-19
- mobilne pomieszczenie pierwszej pomocy
- szpital z kontenerów
- modułowa izba przyjęć
- laboratorium mikrobiologiczne
- kontener medyczny dla cywilnej służby zdrowia
- kontener medyczny dla wojskowej służby zdrowia
- kontenery do akcji humanitarnych
- sala opatrunkowa w kontenerze
- kontenery izolatoria
- kontener pierwszej pomocy.